Spřátelíš?

Sbééčka

1.kolo SONP!Hlasujte kdo postoupí do 2 kola

Zajímavosti o labradorovi

25. února 2009 v 16:54 | Tomíček |  Labrador


labrador


Původ

Plemeno labradorský retriever pochází z kanadského Newfoundlandu, kde byl původně vyšlechtěn pro pomoc rybářům. Původně se jmenovali St. John's water dog - vodní pes svatého Jana. Počátkem 19.století se dostalo toto plemeno do Anglie, kde ho v roce 1887 vévoda z Malmsbury pojmenoval Labradoský retriever.

Váha

Hmotnost labradora se pohybuje mezi 25 - 34 kilogramy. Standart FCI hmotnost neuvádí.

Výška

Minimální výška psa je 56 - 57 centimetrů, u fen 54 - 56 centimetrů.

Péče o srst

Srst je krátká, hustá, rovná, na omak hrubá, která dobře odolává vodě. Péče o srst labradora není náročná. Pro každodenní kartáčování je vhodné použít například kartáč s přírodními štětinami nebo klasický drátěný kartáč. Každodenní kartáčování je velice nutné, odstraní se tak uvolněná srst. Dále slouží ke stimulaci jejího přirozeného promašťování a k odstranění nečistot.

Povahové rysy

Labrador je pes velice inteligentní, poslušný, učenlivý, společenský, laskavý a přátelský. Je také velice odvážný a temperamentní a nechybí mu ani sebevědomí a rozvážnost. Svému pánovi je velmi oddaný a věrný.

Výchova

Výchova probíhá většinou bez problémů. Tito psi se snadno učí a rádi něco dělají pro svého pána.

Pohyb

Labrador je aktivní plemeno a je zapotřebí, aby měl dostatek pohybu. Pro udržení jeho kondice můžete s labradorem podnikat dlouhé a pravidelné procházky.

Věk

Labrador se dožívá věku kolem 12 - 14 let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama