Spřátelíš?

Sbééčka

1.kolo SONP!Hlasujte kdo postoupí do 2 kola

Květen 2009

rostomili pejstci

23. května 2009 v 10:01 | Tomíček |  Psi

Tak ahojky lidičky už jsem tu zas...řeklsemsi si že sem budu dávat články o psicích,ale newim jaké tady mám dávat tak si napište do komentíků jákého psíka tady chcete a já vám tam dám o něm vše....tak pište.....ahojky

cute_dogs_1.jpg

cute_dogs_2.jpg
cute_dogs_3.jpg
cute_dogs_4.jpg
cute_dogs_5.jpg


Orel

2. května 2009 v 14:44 | Tomíček |  Zvířata

Orel bělohlavý


Třída:, Řád: dravci, Čeleď: jestřábovití

Zeměpisné rozšíření: Kanada, USA kromě větší části Aljašky

Biotop: pestrá škála biotopů od mangrovů po tundru, vždy v blízkosti vody

Potrava: ryby, menší až střední savci i další obratlovci, zdechliny

Rozměry: délka 71-96 cm, rozpětí 168-244 cm, hmotnost 3-6,3 kg
Rozmnožování: Hnízdo je umístěné na zemi, na skalních římsách nebo na stromě. Je z klacíků a větví, mohutné, opakovaně používané. Dosahuje výšky 4 m a průměru 2,5 m. Samice snáší 1-2 vejce, inklubační doba činí 35 dní.
Věk: až 47 let (v lidské péči)
Zajímavosti: V době toku předvádí pár okázalou vzdušnou akrobacii, při které ptáci klesají volným pádem, poté zabrzdí s roztaženými křídly a chytí se spáry. Je státním symbolem USA, bohužel v přírodě těchto orlů ubývá v důsledku vysušování mokřadů, změn krajiny a používání pesticidů.
Klikni pro zav�en�|Klikni a dr� pro p�esun|Pou�ij �ipky na kl�vesnici pro dal�� fotku

Soubor:GoldenEagle-Nova.jpg

hodne zviřatek

2. května 2009 v 10:06 | Tomíček |  Zvířata
Obrázek “http://ccn1.net/POTD4/lion-cub.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://www.pueblozoo.org/archives/feb01/images/sleepy.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
http://www.idif.cz/cs/imgs/lvi.jpg
Obrázek “http://www.biolib.cz/IMG/GAL/6882.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
http://i.idnes.cz/05/09/cl/FDVe142e640b_Kotata_kocky_kocka_kote.JPG
Obrázek “http://www.modrykocour.cz/funnyphotos/kotataastenata.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
http://www.wallpaper.cz/primo/old_ir/kocicky3--400x300.jpg
http://www.wallpaper.cz/primo/old_ir/kocicky2--400x300.jpg
http://www.bavse.cz/uploads/photos/detail/74d44d02cd437a3f79c254f64a53fbe9.jpg
Obrázek “http://tinypic.com/2qjeg00.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.puzzle-prodej.cz/gallery/d107506.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.puzzle-prodej.cz/gallery/c6304.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

http://new.psi-kocky.cz/files/images/ko%C4%8Di%C4%8Dky%20008_0.preview.jpg
http://www.britky.cz/wpr5099.jpg
http://www.cats.sk/old/siberh.jpgžraloci

1. května 2009 v 15:41 | Tomíček |  Zvířata

Opřádají ho pověsti a strašidelné historky. Je symbolem lstivosti, krutosti a smrti. Stal se námětem filmových hororů. Žije v mořích naší planety v téměř nezměněné podobě zhruba 400 milionů let. Žralok.
První útok žraloka na člověka je zobrazen na nádobě z italské Ischie, která pochází z osmého století př. n. l. Od těch dob se to příběhy o útocích žraloků jen hemží. Stal se součástí mýtů většiny přímořských států a ostrovních kultur. Vietnamští rybáři se obracejí pro ochranu k žraloku velrybímu, kterého nazývají Ca Ong neboli pán ryba. V Japonsku byl bůh bouře zobrazován jako člověk - žralok. Číňané ve válce proti Japoncům zvolili jako znak na bojová letadla hlavu nebezpečného žraloka tygřího. Také Američané měli letku nazvanou Flying Sharks (Létající žraloci), i když v češtině se obvykle chybně uvádějí jako Létající tygři.
DOKONALÉ VYBAVENÍ
Žralok patří do skupiny rybovitých obratlovců, kterou zoologové označují jako příčnoústé paryby. Je to skupina starší než dinosauři. Znamená to, že jsou to živočichové odedávna perfektně přizpůsobení prostředí a dokonale vybavení pro lov. Mají vynikající sluch, čich, chuť i hmat.
Žralok je schopen slyšet na vzdálenost několika kilometrů. Neslyší tak vysoké tóny jako člověk, zato slyší mnohem více tónů hlubokých, které ho přitahují. Takové zvuky vydává například ryba chycená na udici či ryba harpunovaná, ale také člověk, který se pohybuje ve vodě. Hluk žraloci nesnášejí. Od zvuku, jehož síla přesahuje dvacet decibelů, což z našeho hlediska není tak mnoho, rychle prchají.
Čichové vjemy registrují žraloci na vzdálenost několika set metrů a dokážou je velmi citlivě rozeznávat. Zejména pach krve, tuňáka či jiných ryb.
Postranní čára, která je společná všem rybám, vnímá záchvěvy vody a změnu tlakových vln a je důležitou součástí orientačního systému. Připomíná sonar. Kanálky pod kůží se táhnou po obou stranách trupu a menšími kanálky ústí na povrchu těla mezi šupinami. Uvnitř kanálků jsou smyslové buňky, které zachycují tlak okolní tekutiny.
Oko žraloka se podobá očím jiných obratlovců a není nijak omezeno. Navíc má žralok schopnost nočního vidění. Například žralok bílý výborně vidí za dne a skvěle rozlišuje barvy, ale v noci vidí lépe žralok citronový nebo žralok modravý.
Jedinečným smyslovým orgánem žraloka jsou Lorenziniho ampule. Nacházejí se na hlavě a vnímají změny teploty, vibrace, slanosti, tlaku a dokonce i slabé změny elektrického pole, k nimž dochází při svalové a nervové činnosti jiných živočichů.
ČELISTI
Jsou velmi silné a vybavené jako břitva ostrými zuby. Ty neomezeně regenerují, dorůstají průběžně po celý život. Za první řadou zubů má žralok několik sad zubů rezervních. Jakmile se zub opotřebuje nebo vylomí, zaplní mezeru zub z druhé řady. Velký žralok je schopen najednou ukousnout či utrhnout až dvacet kilogramů masa.
Žraločí čelist může být nebezpečná i tehdy, když je zvíře prokazatelně mrtvé. Stačí, aby se stáhly kloubní vazivové struktury, a čelist se sevře.
Žralok není vybíravý, přesto některé druhy mají svou oblíbenou potravu. Pro žraloka modravého jsou to například malé chobotničky (kalamari), zatímco žraloci bílí dávají přednost ploutvonožcům.
ROZMNOŽOVÁNÍ

Některé druhy žraloků kladou relativně malý počet vajec chráněných rohovitými pouzdry a přichycují je v chaluhách nebo v korálových větvích. To jsou žraloci vejcorodí. Jiné druhy (vejcoživorodé) přivádějí na svět už plně vyvinutá mláďata, která se líhnou z vajíček ještě v těle matky a krátce poté přicházejí na svět. Nebo jsou druhy živorodé, kdy embryo spotřebuje zásoby žloutkového váčku, s nímž je spojeno pupeční šňůrou, a začíná být vyživováno placentou.
Gravidita trvá v průměru dvanáct měsíců, u některých druhů až dvaadvacet. Samice mají dvě dělohy. Někdy se rodí jediné mládě, u většiny druhů dvě. Potomků může být ale i čtyřicet.
Všechny smyslové orgány žraloků jsou funkční okamžitě po narození. Žraloci rostou po celý život. Žralok modravý v průměru o 32 centimetry za rok, žralok mako o 28 centimetrů. S přibývajícím věkem se přírůstky zmenšují, ale růst nepřestává. Samice téměř všech druhů žraloků bývají o třetinu až o čtvrtinu delší než samci a někdy až dvakrát tak hmotné. Přesná délka života žraloků není známa, odhaduje se na čtyřicet až padesát let.
RYCHLÝ ÚTOK
Za normálních okolností se žralok nepohybuje nijak závratným tempem. V hejnu uplave jeden až čtyři kilometry za hodinu, při útoku například žralok modravý útočí rychlostí asi čtyřicet kilometrů v hodině, ale může dosáhnout i sedmdesáti. Napomáhá tomu i specifické uspořádání šupin. U rychlých druhů žraloků bývají menší a jemnější. U větších a pomalejších druhů jsou zploštělé a širší. Samice mají pokryv těla mnohem pevnější a tlustší než samci.
Rychlost žraloka ovlivňují i svaly, tělesný profil a také ploutve, kterými může žralok měnit polohu kolem tří os. Pohyb těla zrychluje ploutev ocasní, která pracuje jako kormidelní veslo.
Ocasní ploutve jsou u některých druhů žraloků špičatější, jindy spíše zploštělé. V podstatě platí, že žraloci z mořských hlubin mají horní lalok ocasní ploutve větší než spodní. Žraloci žijící spíše ve vrchních vrstvách moří mívají ocasní ploutev symetrickou. Jestliže je ocasní ploutev výrazně zploštělá, žije žralok převážně u dna, kde se občas zahrabává do písku.
OD NEJMENŠÍCH PO OBRY
Nejmenšími druhy žraloků jsou žralok trpasličí, žralok drobný a máčkovka drobná, kteří jsou vesměs i v dospělosti menší než třicet centimetrů. Největší je žralok velrybí, jinak také obrovský (Rhincodon typus). Je to zároveň největší paryba naší planety. Dosahuje délky až osmnácti metrů a hmotnosti kolem 40 tun. Miluje laguny v korálových ostrovech a teplotu vody 21 až 25 stupňů Celsia. Má kolem sedmi tisíc drobných zubů a navzdory obří velikosti se živí drobnou stravou - planktonem, malými rybami a kraby. Větší potrava se nedostane přes filtry z žaberních tyčinek v hltanu. Žralok velrybí není útočný. Pohybuje se převážně u hladiny, ale tím, že má obrovskou hmotnost, může být nebezpečný a poškodit lodi tak, že ztroskotají.
Druhým obrem v pořadí je žralok veliký (Cetorhinus maximus). Největší známý exemplář měřil 13,7 metru. Rovněž není útočný. Živí se planktonem a rád se pohybuje v hejnech. Někdy je v nich až sto padesát žraloků, kteří plují za sebou jako dlouhý had. Zuby má drobné, kuželovité. Ve čtyřech až devíti řadách je jich kolem tří tisíc. Žije v chladných i teplých oblastech. Je vejcoživorodý, vývoj zárodku trvá dva roky, některé zdroje uvádějí až 3 a půl roku.
DRAVCI

Z 359 známých druhů žraloků zástupci pětatřiceti druhů alespoň jednou prokazatelně napadli člověka. Dvanáct druhů napadá lidi běžně.
Nejznámější z dravců je žralok bílý neboli lidožravý (Carcharodon carcharias). Pohybuje se především u pobřeží. Útočí často a rychle, nejvíce případů napadení člověka má na kontě právě on. Přezdívka bílá smrt se na něj hodí. Dostal ji podle sněhobílé spodní části těla. Horní část trupu je indigově modrá, přechází dozelena s hnědým nebo šedavým odstínem. K většině napadení dochází u jižní Austrálie, Nového Zélandu, Kalifornie a jižní Afriky. Žralok bílý dosahuje hmotnosti kolem jedné tuny a délky osm metrů.
K nejdravějším a nejútočnějším žralokům patří spolu se žralokem bílým žralok tygří (Galeocerdo cuvieri). Živí se doslova čímkoli včetně dalších žraloků. Bývá označován za hyenu moří. V jeho žaludku byly nalezeny kabáty, vlna, kanystry, kov i láhve. Dosahuje hmotnosti přes tři tuny a délky kolem devíti metrů. Žije ve všech tropických a subtropických mořích, s oblibou se zdržuje v přístavech, poblíž nábřeží, u atolů a v lagunách. Běžně útočí na lidi.
Ve všech mořích světa od tropického po mírný pás žije žralok modravý (Prionace glauca). Je jedním z nejrozšířenějších druhů. Objevuje se například i u britských a irských břehů, u Kanárských a Kapverdských ostrovů, ve Středozemním moři a občas i u Norska. Je aktivní převážně v noci. Je velmi útočný, napadá často i lidi. Měří dva a půl až čtyři metry, hmotnost má dvě stě až tři sta kilogramů. Je živorodý, počet mláďat v jednom vrhu činí od pěti do šedesáti, výjimečně i kolem stovky.
Pro člověka nebezpečný je i kladivoun obecný (Sphyrna zygaena). Protáhlým tělem se velmi podobá žraloku modravému. Podivná hlava činí z tohoto žraloka jednoho z nejobávanějších podmořských lovců. Díky neobvyklému tvaru těla dokáže kladivoun rychleji a lépe měnit směr než jiní žraloci. Oči jsou umístěny až na koncích kladivovité hlavy, takže obsáhne pohledem větší plochu mořského dna a může velmi dobře odhadnout vzdálenost, která jej dělí od kořisti.
ZAJÍMAVOSTI
Žraloci se dostávají i do sladkých vod do ústí velkých řek. Jde například o žraloka hnědého (Carcharhinus plumbeus), který se vyskytuje v ústí evropských řek, či žraloka bělavého (Carcharhinus leukas), který proniká do ústí řek všude kromě Evropy a Antarktidy.
Ne každý žralok má ve jménu název žralok. Může to být i kladivoun, ostroun, světloun, žraloček, máčka, pilonos, psohlav, liškoun a další. (sei)


zviřata2

1. května 2009 v 15:20 | Tomíček

zviřata zimni

1. května 2009 v 15:14 | Tomíček
Když zima začne nelítostně sílit a sněhu napadne hromada,obyvatele lesa čeká další těžká zkouška.

Ač o zvířatech ledacos víme,stejně si mnohdy pokládáme otázku:jak to,že i velmi krutou zimu dokážou přestát a počátkem jara zase vyběhnou v plné síle i s mláďaty......
K tomu,aby přežila zimu jsou zvířata celkem dobře přizpůsobena.Člověk postupem doby ztratil hlavní ochranu-srst-a proto by bez oblečení nepřežil.Srst poskytuje dostatečnou ochranu před zimou,chladem,mrazem i vlhkem.Navíc některá zvířata toto období prospí(medvědi a ježci jsou toho zářným případem)
Každý lesní obyvatel se snaží jíst,co je.Lišky nepřestávají lovit.Srnci a jeleni bedlivě monitorují obory a krmelce.Ptáci mají zmapovaná krmítka.Většina zvířat jen přežívá,a čím těžší je zima,tím těžší to pro ně je.
Míst,,na zahřátí"mnoho nemívají.Některá si jednoduše vyšlapou důlek na sněhu,jiná se do bílé nadílky zahrabávají.Další si již na podzim vyhloubí nory,kde při poměrně konstantní teplotě přečkají ty nejstudenější měsíce.Zima je fáze odpočinku.Život se zpomalí a čeká na jaro....

Zajíci v zimě naběhají za potravou spoustu kilometrů,přežijí jen ti nejsilnější,živí se suchou trávou a kůrou,drsnější podmínky přežívají jen zdatní jedinci.
Veverka je příkladná hospodyňka,na větvičkách stromů si dokonce susí houby pro horší časy.
Důležitější než kdy jindy je chovat se v lese tiše,zejména v blízkosti krmných míst.Zvěř,která je několikrát denně vyrušena od krmení,odbíhá ve stresu a hladová přečkává schovaná v houští.....

zviřata

1. května 2009 v 15:11 | Tomíček |  Zvířata

Zvířátka

Čau myslíte si že tu budou jenom zvířátka? Tak to jste na omylu nejsou tady jenom zvířátka ale na to se radši koukněte sami.
Trojka ušáků
Pejsánci a Dvě štěňátka
rozárka---veronika
bobina ---dominika
kejsí--zdeněk
pepík--katerina kača moje nej kámoška
fredka Nero ---Monika Honczková
želvy Nelly a Kelly---isabella-iza
rolnička a kulička----vendula

srandovni zviřatka

1. května 2009 v 15:03 | Tomíček
http://www.blbina.cz/foto/07/8/24/zvirata/wwwonlinerws225ag1.jpghttp://www.cbox.cz/davidbraunstein/vtipy/zvirata/tygr.jpghttp://img.funny.sk/pix/2141.jpghttp://www.cokl.cz/public/Image/sekce-stanice-285/7c247ce22776bc9ac307c3a2714bf892.jpghttp://img297.imageshack.us/img297/842/twodogs6xj.jpghttp://thumbnail079.mylivepage.com/chunk79/1034317/818/small_3515.jpg.jpg

obrázyk

1. května 2009 v 9:25 | Tomíček


Jaglin
Jaglion je křížencem Jaguára a Lva. Má tmavé rozety na srsti, štětku chlupů na ocase, konstituci jaguára a samci mají navíc tmavou hřívu okolo krku.


ruzni zviřata

1. května 2009 v 8:45 | Tomíček |  Zvířata
Jsou opravdu roztomilé
Rády se mazlí
Někdy jsou velice legrační
Nejsou hlučné jako třeba morče to pořád piští
kral zviřat
11) Většina ze sta lidí, kteří se stanou v Indii každý rok oběťmi tygra jsou:
A) turisté
B) pytláci
C) rybáři
12) Tygři často vylučují moč protože:
A) mají malý močový měchíř
B) pijí hodně vody
C) díky ní si značkují území
13) Řevem často tygři upoutávají pozornost když:
A) je samice připravena k páření
B) se ztratí mládě
C) je tygr rozhněvaný
K čemu tygři používají řev?
14) Když jde matka na lov, mláďata:
A) zůstávají v brlohu
B) zůstávají s jinou samicí
C) jdou na lov také
15) Samci někdy zabíjejí mláďata, aby:
A) samice rychle přišla do říje
B) je sežrali
C) omezili konkurenci v honu za potravou
16) Bílí tygři jsou:
A) albíni
B) tygři sněžní
C) geneticky podmíněnou odchylkou zbarvení tygra indickémo
Proč má tento tygr bílou barvu?
17) Tygři obvikle raději žijí:
A) samotářským způsobem života
B) ve velkých skupinách
C) sami s výjimkou samic s mláďatý
18) Cílem projektu tygr je zajistit:
A) chov tygrů v zajetí
B) ochranu tygrů ve volné přírodě a zákaz nelegálního obchodu s výrobky z tygrů
C) lékařské výzkumi prováděné na tygrech
19) Ze všech kočkovitých šelem na světě je tygr:
A) nejrychlejší
B) největší
C) nejvzácnější
20) Na území kterých dvou států se nacházý oblast Sundarbans?
A) Indie a Nepál
B) Indie a Bangladéš
C) Bangladéš a Myanmar
Po narození: Mláďata pravidelně sají mléko.
V šesti týdnech věku: zvědavá mláďata.
Matěřská láska: silné mateřské pouto.
První roky: Mláďata loví spolu s matkou.
Připraven odejít: Když tygr dosáhne dospělosti odloučí se od matky.


Try Free version
Exotické zvířata
Mám moc ráda zvířata a proto jich mám doma 5.Je to sice velká starost ale pomámhá mi maminka a za to jí moc děkuju.Táta mi trhá lístky pro mého králíčka Čerťulu.a celá rodina se stará o pejska Bettynku.Já s tátou se staráme o rybičky
6.
Králík nepatří mezi hlodavce, i když svým způsobem života k nim má velice blízko.
  • Králíci chovaní v bytě se běžně dožívají 5 až 8 let, někdy dokonce až přes 10let.
  • Při pořizování králíčka je dobré dopředu se rozhodnout zda chcete samce či samici. Samečci po dosažení pohlavní dospělosti, od věku 4 - 6 měsíců, se často snaží značkovat si své teritorium močí. Dospělí samci se někdy stávají agresivními (koušou a napadají). Tyto problémy spojené s pohlavím je možné snadno vyřešit kastrací.
  • Délka březosti u králíků je 33dní, po té se rodí slepá holá mláďata. Hnízdo pro ně samice postaví ze sena a vlastních chlupů, které si vytrhává především