Spřátelíš?

Sbééčka

1.kolo SONP!Hlasujte kdo postoupí do 2 kola

Květen 2010

blog

8. května 2010 v 17:38 | Tomíček

Více avatarů ke staženíTakže začněte si shánět hlasy!
  Ahoj Sbíí,omlouvám se že jsem tu nebil    ,
ae chci se Vás zeptat jestli by jste chtěli new design    ?
Protože tento už mě omrzel    a chtělo by to změnu  
  Tak Vás prosím napište mi jetli mám udělat new design

Takže tu jsou účastnící SONP - soutěže o nejlepšího psa =)
Takže začněte si shánět hlasy!

 Ahoj Sbíí,omlouvám se že jsem tu nebil  ,
ae chci se Vás zeptat jestli by jste chtěli new design  ?
Protože tento už mě omrzel  a chtělo by to změnu 
 Tak Vás prosím napište mi jetli mám udělat new design


Okřídlený jednorožec a kone

8. května 2010 v 17:28 | Tomíček

Portrét

čistění koni

krásné obrázky koní


Čištění
Čištění je jednou ze základních věcí, kterou budete muset podstoupit, pokud si nějakého koně pořídíte. Hlavním účelem čištění je odstranit z povrchu koňského těla nečistoty a zbylé šupinky odumřelé kůže tzv. lupy, které mohou způsobit ucpávání kožních pórů, čímž se omezí pocení a dýchání. Koně bychom neměl čistit při krmení.
Dále tím odstraňujeme nechtěné návštěvníky (vši, svrab, apod…) a zároveň je prováděna masáž a prokrvení svalstva. Koně chované venku nepotřebují tolik čištění jako ti ustájení, ale i jim musíme věnovat určitou péči. Čištěním také přispějete i k jeho (celkovému???) dobrému vzhledu. Jestliže vlastníte více než jednoho koně, tak není od věci mít pro každého koně vlastní čistící soupravu a to každou uloženou odděleně a označenou, vyhnete se tak v případě onemocnění nějakou infekcí přenosu na ostatní jedince.

Prostředky pro čištění

Prostředků k čištění srsti máme na výběr z velkého množství výrobků. Jsou to různé druhy kartáčů, hřbílek, škrabek, rýžáků a nepřeberné množství hřebenů.
Hřbílko
- masírujeme kůži a odstraňujeme ze srsti nejhrubší špínu může být kovové, gumové nebo plastové.

Kartáč
- kartáčováním vyčesáváme z kůže prach, nečistoty a napomáháme srsti, aby se leskla. Kartáče jsou různých tvarů a dají se rozdělit na tvrdé, měkké, jemné a hrubé.
hrubý kartáč
 jemni kartáč
Rýžový kartáč
- ten nám slouží k čištění kopyt nebo jím lze nahradit běžný kartáč.

Houba
- dále se používá houba na vytírání očních koutků, nozder, pohlavních orgánů a okolí řitního otvoru. Je dobré mít houbičky barevně odlišné, ať víte, kterou máte co čistit..nemůžete jednou
houbou čistit řitní otvor a oční koutky apod. !!!

Život
Jednorožci měli dlouhý, bezstarostný život. Někteří sloužili elfům a někteří si prostě jen tak užívali života...A já doufám, že ještě mají, jen třeba žijí v jiné dimenzi.

viz. celý článek..
Láska
Když se jednorožci zamilovali už nikdy si nebyli nevěrní. Ale když se jednorožec zamiloval do druha který ho odmítl nebyl schopný to unést a odešel od stáda. Ve dne spal, v noci se proháněl po loukách.
Když uviděl někoho šťastného chtěl mu štěstí překazit. Už nepřinášel štěstí ale smůlu. Srst mu ztmavla a hele! Už to nebyl ten krásný, čistě býlý jednorožeček, který se narodil mamince. Teď to byl ten zlý, černý jednorožec.Co vše zaviní nešťastná láska...
Rozmnožování
Jednorožci se rodili z vajec. Asi vám to asi připadá jako blbost, ale nebyla to obyčejná zvířata. Samice ,,snesla" vejce velké asi jako pštrosí a to vejce rostlo. Když bylo velké asi jako menší prase, či pes, tak se z něj vyklubal malý jednorožeček. Nebyl tak velký jako hříbě, ale byl menší. Rychle rostl a do 2 let byl stejně velký jako jeho rodiče. Rodiče nikdy svoje dítě neopustí. Když jednorožčátku někdo nebo něco ublíží rodiče mu to oplatí. Jako kdyby si řídili pravidlem ,,oko za oko, zub za zub".

Štěstí a smůla
Bílí jednorožci přinášejí štěstí. Jo, to víme. Ale jak? Kde ho vzali? Jako ho dají? Tady jsou odpovědi. Krev bílého jednorožce uzdravuje a léčí. Slzy jednorožce dodají okamžitou sílu a taky léčí. Kdo zabije bílého jednorožce už nikdy nebude normální bytostí (člověkem, elfem, trpaslíkem,...), vždy bude jenom na obtíž, bude nosit smůlu a zlo.
U černých jednorožců je to přesně naopak.
Druhy

Bílí


Hnědí

Černí

Okřídlený jednorožec

Vznikl zkřížením jednorožce a pegase. Takto vznikli nejkrásnější a taky nejhodnější a nejmilejší zvířata na světe.

Hřeben
- ten se používá k česání a protrhávání žíní a hřívy.
Háček na kopyta
- slouží k čištění kopyt.
Dále se používá nesolený tuk nebo vazelína na mazání kopyt, která zabraňuje vysoušení kopyt a nanáší se na stěnu, chodidlo a rohovou střelku kopyta.

Stětec na kopyta
-praktická pomůcka k mazání kopyt
Stěrka
-slouží ke "stáhnutí" vody nebo potu koně, např po plavení

Postup při čištění

Čištění by mělo být prováděno nejméně dvakrát denně, tedy ráno a večer. Koně bychom neměl nikdy čistit při krmení. Zaručeně bychom ho tím rušili, ale také bychom znečisťovali krmivo.
Při čištění postupujeme od hlavy k zádi. Začíná se čistit krouživým pohybem za pomoci měkkého gumového hřbílka, tím odstraníme hrubou nečistotu. Poté koně čistíme pomocí žíněného kartáče, abychom odstranili vykartáčovanou špínu. Nejvhodnější místo pro čištění je venku, aby prach zůstával mimo stáj. Veškeré tahy provádíme vždy po směru růstu srsti.
Ocas a hřívu rozčesáváme v pramenech hrubým rýžovým kartáčem nebo hřbílkem.
Oči a nozdry otřeme navlhčenou houbou. Jinou houbou otřeme kořen ocasu. Na závěr čistící procedury otřeme koně suchým hadrem pro vyleštění srsti.
Kopyta čistíme kovovou škrabkou, také vždy před a po jízdě. Po odstranění nečistoty z vnitřní strany kopyta a vyčištění střelky namažeme kopyta speciální vazelínou.

Obecně o čištění

Jednou ze základních věcí v péči o koně patří pravidelné čištění. V srsti koně, která je zanedbávána se mohou parazitovat vši a roztoči. Takto postižený kůň bývá velice nervózní a většinou si napadená místa může rozdrbat až do krve. Čištění koně neslouží jen jako hygienická potřeba, ale i jako masáž, napomáhá prokrvovat kůži a svalstvo. Dále podporuje činnost žláz či látkovou výměnu a tím víš přispívá k celkově lepší kondici koně
krásné obrázky koní

parkur,drezura apod.
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku

Obrazek

zviřata jsou nejkrásnější tvorove na svjete

8. května 2010 v 17:15 | Tomíček |  Zvířata

koala - nejkrásnější zvíře na světě

Jeho hmotnost se pohybuje mezi 4-15kg, délka těla je 60-85cm a výška v kohoutku je 30cm.
Místo největšího výskytu je východní a jihovýchodní pobřeží Austrálie.
Koala je vlastně pohlednější obdoba jihoamerických lenochodů, neboť celý svůj neuspěchaný život tráví také na stromech.
Kromě zadních palců má na všech dlouhých pětiprstých nohách silné drápy. Navíc může na předním páru dva prsty postavit proti zbývajícím a na zadním mu druhý prst částečně srůstá se třetím. Přes den budí koala mylný dojem, že je lenivý, neboť dlouhé hodiny prosedí na jediném místě a spí. Ožívá teprve s příchodem večerního soumraku. Pomaloučku se přesouvá z jednoho místa na druhé a nedostatek hbitosti nahrazuje jistotou, s jakou vyšplhá i na nejvyšší vrcholky stromů. Někdy se však odváží skočit i z větve na větev i do vzdálenosti dvou metrů.
Kromě času rozmnožování jsou koaly zatvrzelí samotáři. Obývají území velké 1-2,5ha a vesvém rajonu nesnesou žádnou konkurenci.
Koalu také proslavila úzká potravní specializace na listy, případně na kůru blahovičníku. Ačkoliv v Austrálii jich roste na 350 druhů, koalovu mlsnému jazyku však vyhovuje sotva 12 z nich. Tato potrava s sebou přináší adaptace, jako zjednodušení chrupu na 30 zubů, doprovázenému zvětšení řezáků a stoliček, naopak špičáky jsou malé a další adaptací je tvorba lícní torby anebo až 2,5m dlouhé slepé střevo, napomáhájící trávení vlákniny. Pro nízkou výživnou hodnotu jí spotřebují koalové denně velké množství. Je málo známé, že listová šťáva blahovičníků je úplným koktejlem přírodních jedovatých látek -fenolů, kyanovodíku a aromatických olejů. Bylo záhadou, jak se s tím koala bez úhony vyrovnává. Dnes víme, že u různých stromů se obsah těchto látek mění podle půdy, na které rostou. Koala rozpozná, co ještě snese a své potravní zdroje si vybírá. Navíc má v játrech enzymy, které dokážou "blahovičníkové" jedy v krvi zneškodnit. Občas si jídelníček zpestří i neméně jedovatým jmelím a boxusy a ke svému životu nepotřebuje téměř žádnou vodu.
Samice koaly mývá mládě, řidčeji dvojčata, každý rok. Ponejvíce přicházejí na svět během australského léta. Novorozený koala neváží více jak půl gramu a měří asi 2cm. Mládě zůstává půl roku v bezbečí vaku v matčině břiše, přisáto ke zdroji mléka. Pravidelně každé dvě hodiny vstřikuje samice stahy zvláštních svalů mláďatům do tlamičky mléko. Tento způsob krmení mláďat je typický pro vačnatce vůbec. Proto také téměř u všech vačnatců postupuje při nadechnutí vzduch z nozder přímo do plic. Jinak by mládě v době krmení nemohlo dýchat a zadusilo by se mateřským mlékem. Dlouho se nevědělo, proč narozdíl od jiných stromových vačnatců kouká mládě z prostorového vaku směrem dozadu. Dnes už vysvětlení známe: když dospívá a mateřské mléko mu už nestačí, dokrmuje se u řitního otvoru samice natrávenou kaší z blahovičníkových listů.
Koalové se dožívají věku 15 let, ale v přírodě většinou hynou do 4 let. Počátkem století hrozilo koalovi téměř vyhubení. Rozsáhlé odlesňování a nemilosrdný lov pro kožešinu způsobily, že místy zcela vymizel. Vyhlášení úplné ochrany v roce 1958 přišlo v pravou chvíli. Nyní už má nejhorší za sebou, a dokonce se leckde tak přemnožuje, že ochranáři živé koaly odchytávají a převážejí jinam, aby neuhynuli z nedostatku potravy. Do Evropy se první koala dostal v roce 1880 do ZOO v Londýně. Od té doby je mimo Austrálii chován zřídka, neboť nez stálého přísunu blahovičníkových listů dlouho nevydrží.